(ancient Greek) Antigone by Sophocles - rap

Upcoming books being recorded by a solo reader
Rapunzelina
LibriVox Admin Team
Posts: 17748
Joined: November 15th, 2011, 3:47 am

Post by Rapunzelina »

Ναι, οι υπόλοιπες είναι μια χαρά :thumbs:
Archeanassa
Posts: 113
Joined: May 19th, 2016, 6:31 am

Post by Archeanassa »

Γειά σου Rapunzelina. Χρόνια πολλά μὲ ὑγεία καὶ εὐδαιμονία.

Ὅπως σοῦ εἶχε πεῖ ἡ Ἑλένη, θὰ κυκλοφορήσει τὸ πρῶτο μου βιβλίο στὸν Πλάτωνα ἀπὸ τὶς ἐκδόσεις Παπαζήση. Τρέχω συνέχεια μὲ τὴν προετοιμασία τῆς ἐκδοσης, διότι κάνω μόνη μου τὴν ἐπιμέλεια τοῦ βιβλίου (γιὰ νὰ γλιτώσω χρήματα...)

Τώρα χαλάρωσα κάπως καὶ θὰ σοῦ στείλω τὶς τελευταῖες ἠχογραφήσεις μαζί μὲ τὸ εἰσαγωγικὸ κείμενο. Ε'πιτέλους νὰ τελειώσει τὸ project γιὰ νὰ συνεχίσω μὲ τὶς ἠχογραφήσεις τῶν΄πλατωνικῶν μύθων.

Τὰ λέμε ξανά σύντομα! Φιλιά πολλά!
Rapunzelina
LibriVox Admin Team
Posts: 17748
Joined: November 15th, 2011, 3:47 am

Post by Rapunzelina »

Χρόνια πολλά! Καλές γιορτές! Καλή επιτυχία στο βιβλίο εύχομαι!!
Archeanassa
Posts: 113
Joined: May 19th, 2016, 6:31 am

Post by Archeanassa »

Καλησπέρα Rapunzelina. Πῶς εἶσαι; Ἔχω μείνει πίσω δραματικὰ στὶς ἠχογραφήσεις. Ἔπιασα δουλειὰ στὸν ἐκδοτικὸ οἶκο Παπαζήση, γράφω τό δεύτερο βιβλίο μου, ἑτοιμάζω καὶ προτάσεις μαθημάτων γιὰ νὰ βρῶ θέση σὲ Πανεπιστήμιο ὡς καθηγήτρια ἀρχαίας ἑλληνικῆς φιλοσοφίας. Καταλαβαίνεις ὅτι ὁ χρόνος εἶναι φοβερὰ περιορισμένος. Παρόλο αὺτὰ ἔχω σκοπὸ νὰ τὶς συνεχίσω. Θὰ προσπαθήσω τὴν ἑπόμενη ἑβδομάδα νὰ ὁλοκληρώσω τὸ project τῆς Ἀντιγόνης καὶ νὰ στείλω καὶ μία ἠχογράφηση γιὰ τὸ ἄλλο μὲ τοὺς πλατωνικοὺς μύθους.
Εὔχομαι Καλὲς Γιορτὲς μὲ ὑγεία
Rapunzelina
LibriVox Admin Team
Posts: 17748
Joined: November 15th, 2011, 3:47 am

Post by Rapunzelina »

Χαίρομαι που έχω νέα σου! Συγχαρητήρια για τη συγγραφή και του δεύτερου βιβλίου!
Ελπίζω η ηχογράφηση να σου προσφέρει ένα ευχάριστο διάλειμμα από τα άγχη των υπόλοιπων ασχολιών.
Καλές γιορτές!
Archeanassa
Posts: 113
Joined: May 19th, 2016, 6:31 am

Post by Archeanassa »

Καλησπέρα Rapunzelina, πῶς εἶσαι;
Τελίωσα ἐπιτέλους μὲ τὶς προετοιμασίες τῆς ἔκδοσης τοῦ πρώτου μου βιβλίου κάὶ τώρα θὰ συνεχίσω τὶς ἠχογραφίσεις. Σοῦ στέλνω αὐτο τὸ μήνυμα καὶ στὸ ἄλλο project ήχογράφησης μὲ τοὺς πλατωνικοὺς μύθους. Ἀναμένεις, ἑπομένως, τὶς νέες ἠχογραφήσεις.
Rapunzelina
LibriVox Admin Team
Posts: 17748
Joined: November 15th, 2011, 3:47 am

Post by Rapunzelina »

Συγχαρητήρια για την πρόοδο προς την έκδοση του βιβλίου σου! :clap:
Archeanassa
Posts: 113
Joined: May 19th, 2016, 6:31 am

Post by Archeanassa »

Καλησπέρα Rapunzelina. Πῶς εἶσαι; Ἔξω ἐξαφανιστεῖ τὸ γνωρίζω, ἀλλὰ μοῦ συμβαίνουν πολλὰ εὐχάριστα. Εἶμαι πλέον ἐπιστημονικὸς συνεργάτης τοῦ ΕΚΠΑ (Τμῆμα Φιλοσοφίας) καὶ προσπαθῶ νὰ βάλω μία σειρὰ στὶς νέες καὶ πολλὲς ὑποχρεώσεις μου. Δὲν θὰ σταματήσω τὶς ἠχογραφήσεις, ἁπλὰ θὰ χρειαστῶ ἕναν μήνα ἀκόμη νὰ τακτοποιηθῶ καὶ μετὰ νὰ ξεκινήσω. Ὁπότε μὲ περιμένεις πρὸς τὸ τελος Νοεμβρίου νὰ ἐμφανιστῶ ξανά. Θὰ γράψω τὸ μήνυμα αὐτὸ καὶ στὸ ἄλλο project μὲ τοὺς μύθους γιὰ νὰ κινηθεῖ κι ἐκεῖνο λίγο. Μὴν ἀνησυχεῖς, λοιπόν, σύντομα θὰ συνεργαστοῦμε ξανά γιὰ νὰ ὁλοκληρωθοῦν τὰ δύο προγράμματα ἠχογράφησης ἀλλὰ καὶ γιὰ νὰ ξεκινήσουμε καινούρια.
Rapunzelina
LibriVox Admin Team
Posts: 17748
Joined: November 15th, 2011, 3:47 am

Post by Rapunzelina »

Χαίρομαι πολύ για τα νέα σου! :clap: :clap:

Και εγώ καλά. Αντέχω μέσα στην τρέλα που ζούμε... Είμαι εξωτερικό και εδώ τα πράγματα είναι χειρότερα με τον ιό... Τουλάχιστον από αυτά που ακούω για Ελλάδα. Εύχομαι όλα καλά, και τα λέμε το Νοέμβριο!
Archeanassa
Posts: 113
Joined: May 19th, 2016, 6:31 am

Post by Archeanassa »

Καλησπέρα Rapunzelina. Πῶς εισαι; Ἐλπίζω νὰ εἶναι ὅλα καλά καὶ νὰ εἶσαι ὑγιής καὶ ἀσφαλής.
Ἔχουμε πολὺ καιρὸ νὰ τὰ ποῦμε. Μοῦ ἐπεσαν ἀπανωτὰ πολλὲς ὑποχρεώσεις ἀπὸ τὸ Πανεπιστήμιο καὶ τὸ Ἐρευνητικὸ Κέντρο ποὺ συνεργάζομαι. Ἐπίσης διδάσκω πλέον στὸ Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα τῆς φιλοσοφικῆς Σχολῆς τοῦ ΕΚΠΑ. Ὅπως καταλαβαίνεις δὲν βρῆκα χρόνο νὰ συνεχίσω τὶς ἠχογραφίσεις. Βάλε καὶ τὸν πονόλαιμο ποὺ δὲν μὲ ἀφήνει.... ἄστα νὰ πᾶνε. Ὑπολογίζω ὄτι θὰ ξεμπερδέψω μὲ τὶς περισσότερες ὑποχρεώσεις μέσα Μαρτίου, ὁπότε θὰ τὰ ξαναποῦμε τότε. Σὲ παρακαλῶ μὴν ἀπενεργοποιηθοῦν τὰ δύο μου project, διότι ἔχω ἑτοιμάσει κάποια ἠχητικά, ἀλλὰ δὲν τὰ ἔχω ἐπεξεργαστεῖ καὶ θελω μὲ τὴν πρώτη εὐκαιρία νὰ τὸ κάνω. Ὁπότε τὰ ἀφήνουμε ἀκόμη ἀνοιχτά διότι θὰ τὰ ὁλοκληρώσω.
Θὰ τὰ ξαναποὺμε σὲ 1, 5 μήνα περίπου μὲ περισσότερα νέα. Καλή συνέχεια.
Rapunzelina
LibriVox Admin Team
Posts: 17748
Joined: November 15th, 2011, 3:47 am

Post by Rapunzelina »

Χαίρομαι που έχω νέα σου!
Εγώ καλά, για την ώρα υγιής και ασφαλής :D
Τα λέμε, με το καλό!
Archeanassa
Posts: 113
Joined: May 19th, 2016, 6:31 am

Post by Archeanassa »

Καλησπέρα Rapunzelina. Πῶς εἶσαι; Ἔχω χαθεῖ τὸ ξέρω, ἀλλὰ ἔρχονται οἱ ἐξελίξεις ἀπανωτές καὶ δὲν μοῦ ἐμεινε καθόλου ἐλέυθερος χρόνος γιὰ νὰ τελειώσω τὰ δύο ἀνοιχτὰ project ποὺ ἔχω. Τελείωσα τὴν συγγραφὴ τοῦ δεύτερου βιβλίου μου καὶ τὸ ἔχω παραδώσει στὸν ἐκδοτικὸ οἶκο Παπαζήση, ξεκίνησα τὸ τρίτο, κάνω μαθήματα στὸ Πανεπιστήμιο καὶ ἄλλα πολλά.
Θὰ ζητήσω μία χάρη. Θέλω νὰ τὰ ὁλοκληρώσω τὰ project καὶ θὰ προσπαθήσω τὸν Γενάρη ποὺ θὰ ἔχω τελειώσει μὲ κάποιες ἀπὸ τὶς ὑποχρεώσεις, νὰ τὰ τελειώσω καὶ τὰ δύο. Ὁπότε γίνεται νὰ μὲ περιμένεις λίγο ἀκόμα;
Θὰ ἐπανέλθω τὸν Γενάρη ξανά μὲ τὶς ἡχογραφήσεις.
(Θὰ στείλω τὸ ἴδιο μήνυμα καὶ στὸ ἄλλο project γιὰ νὰ ἐνεργοποιηθεῖ λίγο κι ἐκεῖνο).
Rapunzelina
LibriVox Admin Team
Posts: 17748
Joined: November 15th, 2011, 3:47 am

Post by Rapunzelina »

Όμορφες εξελίξεις! Μακάρι να βρεις χρόνο το Γενάρη να τα τελειώσεις, για να μην σε αγχώνουν και αυτά από πάνω :D
Archeanassa
Posts: 113
Joined: May 19th, 2016, 6:31 am

Post by Archeanassa »

Καλησπέρα Rapounzelina.
Ἔχουμε πάρα πολὺ καιρὸ νὰ τὰ ποῦμε. Οἱ ἐξελίξεις στὴν ζωή μου ἦταν πολλὲς καὶ ραγδαῖες καὶ μὲ ἀπομάκρυναν ἀπὸ τὶς ἀγαπημένες μου ἀσχολίες, ὅπως αὐτὴ τῆς ἡχογράφησης. Κοίταξα σήμερα καὶ εἶδα ὅτι τὰ δύο project ποὺ εἶχα ξεκινήσει ἐξακολουθοῦν νὰ ὑπάρχουν καὶ χάρηκα. Σκέφτομαι τὸ καλοκαίρι ποὺ θὰ ἔχω διακοπές ἀπὸ τὸ Πανεπιστήμιο (πλέον διδάσκω ἀρχαία ἑλληνικὴ φιλοσοφία στὸ Τμῆμα Φιλοσοφίας τοῦ Πανεπιστημίου Πατρῶν) νὰ τὰ τελειώσω ἐπιτέλους. Εἶναι κρίμα νὰ μένουν ἔτσι μισοτελειωμένα. Ὁπότε θὰ τὰ ξαναποῦμε τέλη Ἰουνίου, ὅταν θὰ ἔχω ξεμπερδέψει ἀπὸ τὶς ἀκαδημαϊκὲς ὑποχρεώσεις.
Θὰ βάλω τὸ ἴδιο μήνυμα καὶ στὸ ἄλλο project γιὰ νὰ ἐνεργοποιηθεῖ κι ἐκεῖνο λίγο.
Rapunzelina
LibriVox Admin Team
Posts: 17748
Joined: November 15th, 2011, 3:47 am

Post by Rapunzelina »

Συγχαρητήρια για τις εξελίξεις! Μόνο εσύ μπορείς να ολοκληρώσεις αυτά τα project, οπότε θα σε περιμένουμε όποτε έχεις χρόνο! :D
Post Reply